přehled výletů
Pokud hledáte výlety podle krajů či turistických regionů, můžete zkusit filtry zobrazené nad výlety v každé kategorii nebo nahlédněte na mapu výletů.
R (continued)
- Rozhledna Hradišť u KadlínaDřevěná rozhledna na kamenném podstavci byla postavena během dvou měsíců roku 2006 na vyvýšenině zvané Hradišť (314 m). Dočteme se, že se jedná o magické místo, které bylo již kdysi obýváno jak předky z doby kamenné, Kelty nebo pohany.
- Rozhledna Hráběcí – VlčnovŠest identických rozhleden, šest obcí sdružených v mikroregionu Východní Slovácko (Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov). Rok 2011. A na světě je celkem šest nových rozhleden, které mají přilákat více turistů do oblasti. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami s odpočinkovými body a informačními tabulemi, přičemž celková délka této trasy je 50 km.
- Rozhledna Háj u AšeRozhledna Háj u Aše je jedna z našich nejkrásnějších kamenných vyhlídek. Zároveň se jedná o naši nejzápadnější rozhlednu. Byla postavena v letech 1902 – 1903, ale její výstavba rozhodně nebyla jednoduchá.
- Rozhledna Háj u ŠumperkaNynější rozhledna je vlastně obnovenou původní rozhlednou, která zde byla postavena roku 1934. Později vyhořela a roku 1996 zde byla postavena její věrná kopie. Nachází se v nadmořské výšce 632 m na kopci Háj, který místní nazývají Senová dle překladu z původního německého názvu Heuköppe.
- Rozhledna Jahůdka u LužeTato 13 m vysoká rozhledna je volně přístupná od jara 2008, avšak jedná se o soukromou stavbu. Byla postavena jen tak pro radost majitele.
- Rozhledna Jeřabina u LitvínovaRozhledna se nachází v Krušných horách v nadmořské výšce 788 m a byla pojmenována podle stejnojmenného vrchu, dříve nazývaného i Haselstein. Jedná se o již třetí rozhlednu na tomto místě.
- Rozhledna Kanihůra u BílovaJedná se o jednu z mnoha typizovaných věží, které slouží jako vysílač i rozhledna zároveň. Stojí na vrchu Kanihůra (345 m) u obce Bílov. Postavena byla v roce 2005.
- Rozhledna Karasín u Bystřice nad PernštejnemRozhledna se nachází na hřbetu kopce Přední skála nad osadou Karasín, po které získala i své jméno. Jedná se o počin soukromého investora, který chtěl zatraktivnit zdejší lokalitu.
- Rozhledna KleťRozhledna Kleť je nejstarší dochovanou rozhlednou v České republice. Nenechte si ujít překrásné výhledy z výšky 1084 m n. m. na nejvyšším bodě Blanského lesa.
- Rozhledna Kostelní HlavnoRozhledna byla postavena v rámci podpory cestovního ruchu v této lokalitě v roce 2009. Nachází se na návrší nad severní částí obce Kostelní Hlavno (215 m).
- Rozhledna Kozinec u Nové PakyRozhledna se nachází nedaleko vrchu Kozinec (608 m) u obce Vidochov. Byla postavena v roce 2004 jako další z typizovaných konstrukcí mobilního operátora. Oficiálně byla veřejnosti zpřístupněna až 27. června 2009.
- Rozhledna Králov - BánovJedná se o jednu ze šestirozhleden, které byly postaveny rozhodnutím 6 obcí sdružených v mikroregionu Východní Slovácko (Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov) v průběhu roku 2011, aby přilákaly více turistů do oblasti. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami s odpočinkovými body a informačními tabulemi, přičemž celková délka této trasy je 50 km.
- Rozhledna Kuníček u PetrovicRozhledna Kuníček u Petrovic je poměrně unikátní železná rozhledna s kamennou podstavou, která se nachází na východním úpatí kopce Hodětín (572 m) u vsi Kuníče, cca 20 km jihozápadně od Sedlčan.
- Rozhledna Lenka u osady SkályRozhledna se nachází kilometr od osady Skály, což je část Teplice nad Metují, 20 km severně od Náchoda. Je umístěna v nadmořské výšce 663 m.
- Rozhledna Lhotka u BerounaRozhledna je zároveň konstrukcí mobilního operátora a nachází se na bezejmenné kótě (462 m) nedaleko silnice mezi Lhotkou a Vráží.
- Rozhledna LibníkoviceŽelezná rozhledna se nachází na mírném návrší (311 m) nedaleko obce Libníkovice a cca 15 km severovýchodně od Hradce Králové.
- Rozhledna Libín u Prachatic Rozhledna se nachází na nejvyšším vrchu šumavského podhůří na hoře Libín nad Prachaticemi v nadmořské výšce 1096 m. Byla postavena v letech 1881 – 1883 a za jejím zrodem stál Šumavský klub turistů.
- Rozhledna Lázek u LanškrounaRozhledna se nachází na nejvyšším bodě Zábřežské vrchoviny na vrchu Lázku (714 m) asi 30 km východně od Ústí nad Orlicí. Zdejším místem dříve vedly různé hranice a to nejen zemské – mezi Čechami a Moravou, ale i národnostní a jazykové a vedly se o ně boje i spory.
- Rozhledna Líský u SlanéhoRozhledna se nachází na mírném návrší (410 m) nad obcí Líský cca 15 km západně od Slaného. Jedná se o další typizovanou železnou konstrukci mobilního operátora, která slouží i turistům.
- Rozhledna Mackova hora u Nového StrašecíTato rozhledna je jednou z mnoha tohoto druhu, kdy se jedná o rozhlednu a zároveň vysílač mobilního operátora. Nachází se na návrší Mackova hora v nadmořské výšce 482 m u obce Nové Strašecí. Byla postavena v roce 2000 a 5. května 2001 byla oficiálně zpřístupněna návštěvníkům.
- Rozhledna Maják u obce StrupčiceTeprve nedávno v létě 2012 byla otevřena tato vskutku originální rozhledna. Nachází se u obce Strupčice na místě bývalé důlní sýpky cca 10 km jihovýchodně od Chomutova. O její postavení usilovala obec již od roku 2007.
- Rozhledna Mandava u SulicRozhledna se nachází na vrchu Mandava (480 m) u obce Sulice přibližně 15 km jižně od Prahy. Je to takový pomník a rozhledna v jednom.
- Rozhledna Milohlídka – JičínDvoupatrová kamenná věž se nachází na vrchu Čeřovka (336 m) na severním okraji města Jičín. Jedná se o nejstarší rozhlednu v Českém ráji i celých východních Čechách a pochází z roku 1843.
- Rozhledna Na Horách u RohatcůRozhledna se nachází na návrší „Na horách“ (221 m) u obce Rohatce. Je sice poměrně nízká, avšak nabízí unikátní výhled na České středohoří, Říp či Roudnici nad Labem.
- Rozhledna Obecnice - KorytnáŠest obcí, šest stejných rozhleden, 6 různých míst. To vše spojuje mikroregion Východní Slovácko (Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov) a rok 2011, kdy místní rozhodli o snaze přilákat více lidí do oblasti. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami s odpočinkovými body a informačními tabulemi, přičemž celková délka této trasy je 50 km.
- Rozhledna Obora v ZOO PrahaPlány na postavení rozhledny byly již delší čas. Povodeň však tento záměr trošku odsunula, ale i tak se ZOO dočkala své rozhledny. Na vrcholu Obora (225 m) byla roku 2009 postavena stejnojmenná rozhledna.
- Rozhledna Okrouhlá u StaříčeRozhledna se nachází na kopci Okrouhlá (373 m) u obce Staříč. Jedná se o typizovaný stožár mobilního operátora, který zároveň slouží jako rozhledna.
- Rozhledna Onen svět u LašovicRozhledna se zajímavým názvem se nachází na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko Orlické přehrady na úpatí kopce Hrby (590 m) blízko turistické chaty Onen svět cca 40 km severně od Písku.
- Rozhledna Osičina u Vojenic, Orlické horyMít možnost se rozhlédnout nikdy neuškodí a při turistických výletech a pěkném počasí to platí tuplovaně. Jednou ze zajímavých vyhlídkových míst, které při dobrém počasí umožní pěkný výhled na panorama Orlických hor nabízí rozhledna Osičina u Vojenic.
- Rozhledna Ostrá horka u SoběšicNachází se na osamělém nevýrazném kopci Ostrá horka v blízkosti vůbec prvního trigonometrického bodu na našem území. Původně měla být dřevěná a dokončena na podzim 2005, avšak základová konstrukce nakonec byla dokončena až v prosinci 2005 a rozhledna zpřístupněna v roce 2008.
- Rozhledna Pastýřka na Pastvisku u Moravské TřebovéRozhledna Pastýřka se nachází na kopci Pastvinsko (515 m) 2 km jižně od Moravské Třebové a cca 12 km východně od Svitav. Není to však první rozhledna, která zde stojí.
- Rozhledna Petrovice II.Železnou rozhlednu Petrovice II. najdete na návrší (475 m) cca půl kilometru od obce Petrovice II.a 30 km jihozápadně od Kutné Hory.
- Rozhledna Pod Vojanskú – Bystřice pod LopeníkemDalší z celkově šesti identických rozhleden, které byly v rámci mikroregionu Východní Slovácko (Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov) v průběhu roku 2011, aby přilákaly více turistů do oblasti. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami s odpočinkovými body a informačními tabulemi, přičemž celková délka této trasy je 50 km.
- Rozhledna Pípalka na Křemešníku u PelhřimovaRozhledna byla pojmenována na počest tehdejšího předsedy KČT Pavla Pípala Pípalka. On byl po revoluci hnací silou, která pomohla k postavení nové rozhledny. Jedná se o multifunkční věž, která slouží nejen jako rozhledna, ale i pro potřeba armády a telekomunikací. Podobná se nachází i na Kozákově u Semil.
- Rozhledna Pětnice u ZáboříRozhledna Pětnice u Záboří je typizovanou telekomunikační věží mobilního operátora T-Mobile, ale zároveň slouží jako rozhledna pro širokou veřejnost. Nachází se v jižních Čechách u obce Záboří blízko Blatné. Nedaleko se nachází les Pětnice, díky němuž získala rozhledna své jméno.
- Rozhledna Radejčín v Českém středohoříRozhledna je součástí stožáru mobilního operátora a nalézá se na menším návrší (370 m) nedaleko obce Radejčín v blízkosti úseku dálnice D8.
- Rozhledna Romanka u Hrubého Jeseníku u NymburkaRozhledna Romanka stejně jako mnohé další slouží zároveň jako vysílač mobilního operátora, má však ojedinělý a originální vzhled. Nachází se 0,5 km od obce Hrubý Jeseník, cca 10 km severně od Nymburku.
- Rozhledna Rosička u SázavyRozhledna je železná věž spojující v sobě vysílač mobilního operátora s vyhlídkovou plošinou pro turisty. Nachází se na kopci Rosička (644 m) u stejnojmenné obce.
- Rozhledna Rovnina u Uherského HradištěRozhledna nacházející se na návrší Rovnina (336 m, zvaném též Rochus) u Uherského Hradiště je další typizovanou rozhlednou, která je zároveň vysílačem mobilního operátora. Postavena byla v letech 2002 – 2003.
- Rozhledna Semenec u Týna nad Vltavoudná se o jednu z našich nejmenších rozhleden, která se nachází na návrší Semenec (439 m) 1 km západně od Týna nad Vltavou. Byla postavena roku 1930.
- Rozhledna Skalka u VyžlovkyRozhledna Skalka se nachází cca 200 m od obce Vyžlovka v okrese Praha – východ na mírném návrší. Byla postavena manželi Holíkovými, kteří účelem postavení rozhledny odkoupili tento pozemek od obce.
- Rozhledna Slovanka u Janova nad NisouRozhledna nacházející se na vrchu Slovanka (820 m) v Jizerských horách je naše nejstarší železná rozhledna. Postavena byla v roce 1887 za pomoci tří sekcí Horského spolku. Před instalací byla vystavována na Světové výstavbě železáren ve Vídni.
- Rozhledna Strážný vrch na Hřebečském hřbetuRozhledna je umístěna na Strážném vrchu (610 m) v oblasti Hřebečského hřebenu mezi Svitavami a Moravskou Třebovou.
- Rozhledna Studenec u České KameniceStudenec je jednou z našich nejstarších železných rozhleden. Byla postavena roku 1888 a zároveň se jednalo o významný triangulační bod Čech.
- Rozhledna Terezka – Paseky nad ProsečíRozhledna zde vyrostla v rámci rozvoje cestovního ruchu v této oblasti u obce Proseč. Je pojmenována po spisovatelce Tereze Novákové, která zde nějaký čas pobývala. Rozhledna je 28 m vysoká a byla postavena v roce 2004.
- Rozhledna U Křížku – Suchá LozDalší z šestice stejných rozhleden, které byly postaveny v součinnosti obcí sdružených v mikroregionu Východní Slovácko (Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov) v průběhu roku 2011, aby přilákaly více turistů do oblasti. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami o délce 50 km s odpočinkovými body a informačními tabulemi.
- Rozhledna U Strejců – LubyRozhledna se nachází severozápadně od obce Luby v západních Čechách nedaleko vyvýšeniny Nad Dvorem (632 m). Pochází z roku 2005 a je 22 m vysoká. Příznivci sportu mohou využít i nedaleké golfové hřiště.
- Rozhledna U Trojice – NivniceMikroregion Východní Slovácko, zahrnující obce Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov, v průběhu roku 2011 vybudoval celkem šest rozhleden pro podporu turismu v regionu. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami s odpočinkovými body a informačními tabulemi, přičemž celková délka této trasy je 50 km.
- Rozhledna Velká ČantoryjeTato rozhledna byla vybudována poměrně nedávno v roce 2002 na mohutné hraniční hoře Velké Čantoryji (995 m) v Moravskoslezských Beskydech a nabízí Vám unikátní výhled hned do tří států EU. Nedaleko stojí i původní turistická chata, která pochází z roku 1904.
- Rozhledna Velký LopeníkJako další z mnoha je tato rozhledna postavena v rámci spolupráce obcí blízko státní hranice. Navštěvují ji jak domácí turisté, tak ti zahraniční. Postavena byla v roce 2005 převážně z financí z fondů EU.
- Rozhledna Veselý vrch u MokrskaRozhledna se nachází ve Středním Povltaví na kopci Veselý vrch (489 m) u osady Mokrsko cca 30 km severovýchodně od Příbrami a již v dřívějších dobách sloužil jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu.
- Rozhledna Vrbice u Rychnova nad KněžnouNachází se na vrcholku Kastelu (445 m) kousek od obce Vrbice nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Je to poměrně nová dřevěná rozhledna s železným schodištěm a zábradlím postavená v roce 2005 a jedná se o „dárek“ za vítězství v krajském kole soutěže o Vesnici roku 2004. Celostátně se obec umístila na 3. místě.
- Rozhledna Vysoký vrch u Malých KyšicDřevěná rozhledna se nachází na Vysokém vrchu (486 m) cca 2 km západně od Malých Kyšic a 15 km jižně od Kladna. Nejedná se o první rozhlednu na tomto místě, protože již v 60. letech 20. století zde stála nivelační triangl.
- Rozhledna Zdenička u TěšánekRozhledna Zdenička je novým cílem turistů na Kroměřížsku. Oficiálně byla otevřena 17. března 2012 a byla postavena v rámci projektu financovaného z fondů EU "Po formanských cestách". Pojmenována je po mamince majitele Gruntu Galatík.
- Rozhledna Zelená hora u ChebuTato krásná kamenná rozhledna se nachází asi 4 km od města Cheb na Zelené hoře (637 m). Původně zde však stála jednoduchá dřevěná vyhlídka, která musela být o 16 let později pro svůj špatný stav uzavřena a snesena.
- Rozhledna Zlatý Chlum u JeseníkuStavbu této půvabné rozhledny inicioval Moravskoslezský německý horský spolek, který stál u zrodu i několika dalších zdejších rozhleden. Je postavena na vrchu Zlatý Chlum (875 m), který byl dříve nazýván Goldkoppe.
- Rozhledna Zvonička u Otmíče u BerounaDřevěná rozhledna se nachází necelý kilometr od obce Otmíče v areálu vinařství Johanka cca 15 km jihozápadně od Berouna v nadmořské výšce 350 m.
- Rozhledna na Andrlově chlumu u Ústí nad OrlicíRozhledna se nachází na Andrlově chlumu v nadmořské výšce 559 m cca 3 km jihozápadně od Ústí nad Orlicí. Již v minulosti zde postupně stávaly dvě dřevěné vyhlídky. Tato je třetí v pořadí a první železná.
- Rozhledna na Anenském vrchu v Orlických horáchDřevěná rozhledna se nachází na Anenském vrchu (991 m), což je jedna z dominant Orlických hor, která se nachází nad obcí Říčky v jižní části tohoto pohoří.
- Rozhledna na Březině u ŽandovaRozhlednu, která slouží zároveň jako telekomunikační stožár, nalezneme nedaleko Uhlířských Janovic na kopci Březina v nadmořské výšce 555 m. Byla postavena mezi léty 2000 a 2001 a je vysoká 45 m.
- Rozhledna na Dolní Hedeči u KrálíkVyhlídková věž se nachází na vrchu Val (788 m) u osady Dolní Hedeč asi 3 km východně od Králík a slouží zároveň jako vysílač mobilního operátora.
- Rozhledna na Dubecku u Mírové pod KozákovemJedná se o rozhlednu umístěnou na stožáru mobilního operátora na kopci Dubecko (399 m) u stejnojmenné osady. Výška stožáru je 50 m a vyhlídka se nachází v 33 m.
- Rozhledna na Hnědém vrchu u Pece pod SněžkouTato nová rozhledna stojí na Hnědém vrchu (1207 m) u Pece pod Sněžkou od roku 2009 u horní stanice lanové dráhy a nachází se cca 25 km severozápadně od Trutnova. Hlavním cílem postavení rozhledny bylo vytvořit turistický cíl a odlehčit Sněžce.
- Rozhledna na Jarníku u PískuRozhledna se nachází na kopci Jarník (609 m) asi 4 km východně od Písku. Historie zdejších vyhlídek sahá až do počátku 20. stol., kdy se snažil písecký oddíl KČT zde postavit rozhlednu.
- Rozhledna na Kopanině u FrýdštejnaRozhledna je umístěna na vrchu Kopanina (657 m) nad nedalekou obcí se stejným názvem. Byla postavena roku 1894 a jedná se o jednu z prvních staveb KČT.
- Rozhledna na Kozlovském kopci u České TřebovéRozhledna se nachází na Kozlovském kopci (601 m) asi 5 km jihozápadně od České Třebové. Jedná se o odlehlou oblast, o které se tradovaly mnohé pověsti.
- Rozhledna na Kožově hoře u KladnaVyvýšenina Kožová hora (456 m) se těšila velkému zájmu turistů, především kladenských občanů, již v 19. století. V roce 1930 zde navíc kladenská sekce KČT nechala vybudovat turistickou chatu s rozhlednou.
- Rozhledna na Kraví hoře, Hojná VodaRozhledna na Kraví Hoře poblíže Hojné Vody vznikla přebudováním z vojenské hlásky v polovině roku 2001. Vojenská hláska zde byla zřízena za účelem ochrany západní hranice za minulého režimu.
- Rozhledna na Kupě u JestřebicRozhledna se nachází na návrší Kupa (503 m) u osady Jestřebice cca 20 km severovýchodně od Písku. Byla postavena v roce 2009 a podobnou rozhlednu byste našli v 10 km vzdálené obci Radětice u Bechyně.
- Rozhledna na Mařském vrchu u VimperkaTento objekt je zajímavou stavbou, kde rozhledna je součástí kaple. Byla postavena v roce 1936 na Mařském vrchu (907 m) a s touto myšlenkou přišel archivář a farář František Teplý z Malenic roku 1935.
- Rozhledna na Městské hoře v BerouněRozhledna se nachází na kopci Městská hora (290 m) nedaleko centra Berouna. Byla postavena v letech 1935 až 1936. Jedná se o betonovou věž, která dříve sloužila i jako vodojem.
- Rozhledna na Neštětické hoře u NeveklovaNetradičně vypadající rozhledna z roku 1927 je vlastně památník selského povstání, které se nedaleko událo roku 1627. Nachází se cca 5 km od Neveklova v nadmořské výšce 536 m.
- Rozhledna na Pepři u Jílového u PrahyRozhledna na Pepři u Jílového u Prahy (449 m) je další z řady telekomunikačních věží, které slouží zároveň jako rozhledna. Nachází se cca 1 km od tohoto města a 20 km jižně od Prahy. Turistům ji mohou využívat od roku 2007.
- Rozhledna na PetříněPetřínskou rozhlednu zná snad každý. Je to vlastně menší kopie Eiffelovy věže v Paříži a byla postavena při příležitosti Zemské jubilejní výstavy v Praze roku 1891 na vrchu sv. Vavřince (318 m) zvaném také Laurenziberg.
- Rozhledna na Skalce u BojkovicDřevěná rozhledna se nachází na pozemku pana Juračky asi 1 km od místní části města Bojkovice – Krhov. Byla postavena z iniciativy místního svobodného sdružení „Klub bojkovských skeptiků“ za finančního přispění MěÚ Bojkovice.
- Rozhledna na Skřivánčím vrchu u MálkovaRozhledna se nachází na Skřivánčím vrchu (460 m) a byla postavena v letech 2010 – 2011. Původní záměr byl, že bude vyšší, avšak nakonec bylo rozhodnuto o výšce 16 m.
- Rozhledna na Slabošovce u BesedniceTato rozhledna slouží také jako telekomunikační stožár a umožňuje výhled na Blanský les, Novohradské hory, Slepičí hory i přilehlou část Šumavy. Byla postavena v roce 2002 na kopci Slabošovka u Besednice na Českokrumlovsku v nadmořské výšce 624 m a v témže roce byl i zpřístupněn vyhlídkový ochoz pro veřejnost.
- Rozhledna na Strážném vrchu u MerbolticZa postavením nové rozhledny na místě původní kamenné vyhlídkové věže stojí nezdolné úsilí občanů Merboltic – především pak místního obecního úřadu a několika nadšenců.
- Rozhledna na Svatém kopečku u OlomouceJestliže se vydáte na výlet do zoologické zahrady v Olomouci, můžete si celý její areál prohlédnout z ocelové rozhledny. Nachází se na Svatém kopečku u Olomouce, který je především známý díky bazilice, v nadmořské výšce 378 m.
- Rozhledna na Vartě u SendražeTato železná rozhledna se nachází na kopci Varta (618 m) u obce Sendraž přibližně 5 km východně od Nového Města nad Metují. Jedná se o jednu z mnoha multifunkčních věží, které slouží i pro potřeby mobilního operátora.
- Rozhledna na Velkém Chlumu u DěčínaNa Děčínsku naleznete mnoho rozhleden, mezi nimi i rozhlednu pod Velkým Chlumem (507 m), která se nachází cca 5 km jižně od Děčína. Turisté do těchto míst směřovali své kroky již v roce 1879, kdy členové horského spolku pro České Švýcarsko postavili na sousedním Malém Chlumu (447 m) turistickou chatu, jejíž střecha sloužila k vyhlídce.
- Rozhledna na Vlčí hoře u Krásné LípyRozhledna se nachází ve Šluknovském výběžku na vrcholu čedičové Vlčí hory (581 m) cca 40 km severovýchodně od Děčína. Byla postavena v roce 1889 za přispění Horského spolku pro nejsevernější Čechy.
- Rozhledna na Vlčí hoře u OsekaNachází se v Ústeckém kraji, který má nejvyšší koncentraci rozhleden u nás. Je to multifunkční věž postavená v roce 2005 nad městečkem Osek na návrší Vlčí hory (890 m). Jako mnoho našich rozhleden slouží k více účelům zároveň.
- Rozhledna na Vochlici u LubenceVyhlídková věž se nachází na kopci Vochlice (449 m) mezi osadami Libyně a Mlýnce cca 50 km jihozápadně od Loun. Její vznik je však dosti nejasný a existuje mnoho teorií.
- Rozhledna na Vrátenské hoře u MšenaRozhledna se nachází na Vrátenské hoře (498 m) na okraji bývalého lomu nad osadou Libovice asi 25 km severovýchodně od Mělníku. Tato atypická železná rozhledna slouží zároveň jako vysílač mobilních operátorů.
- Rozhledna na Vysoké u Kutné HoryRozhledna sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora se nachází nedaleko vrcholku kopce Vysoká (472 m) u obce Miskovice, přibližně 7 km od Kutné Hory. Místo má dlouhou historii a stávalo zde plno zajímavých staveb.
- Rozhledna na Zlaté vyhlídce u Janských Lázní Rozhledna se nachází na návrší Zlatá vyhlídka (806 m) přibližně 3 km jihozápadně od Jánských Lázní. Historie osídlení tohoto místa sahá již do roku 1880, kdy zde byl postaven malý dům s verandou pro občerstvení hostů z nedalekých Jánských Lázní.
- Rozhledna na vodojemu Rubačka u Velkého MeziříčíTato nová rozhledna byla postavena na jaře roku 2009 na vodojemu na kopci Rubačka (590 m) u obce Baliny. Železná rozhledna zde byla vybudována spolu s rekonstrukcí vodojemu.
- Rozhledna na vodárenské věži v Heřmanově HutiTato rozhledna je velmi zajímavá svým pojetím, protože se jedná o bývalou vodárenskou věž, která na podzim roku 2011 byla upravena na rozhlednu a zpřístupněna veřejnosti.
- Rozhledna na vrchu Kožich u LibákovicRozhledna na vrchu Kožich (584 m) zde byla postavena na konci roku 2007 a jedná se o kombinaci vyhlídkové věže a vysílače mobilního operátora. Nejedná se však o první vyhlídku na zdejším vrchu.
- Rozhledna na vrchu Oslednice u TelčeNynější rozhledna Oslednici (557 m) slouží zároveň jako vysílač mobilního operátora, ale dříve zde stávala i jiná rozhledna, která se však dnešní doby nedožila.
- Rozhledna na Čebínce – Brno venkovJedná se o ocelový stožár mobilního operátora umístěný na vrchu Čebínka (432 m) asi kilometr od obce Čebín. Vyhlídka byla pro veřejnost otevřena 1. dubna 2003 u příležitosti 650. výročí založení obce Čebín.
- Rozhledna na Černé hoře u Jánských LázníRozhledna se nachází nedaleko vrcholu Černé hory na jejím jihovýchodním úpatí v nadmořské výšce 1260 m. Leží cca 15 km severozápadně od Trutnova. Zajímavá je hlavně tím, že se jedná o bývalý sloup lanovky.
- Rozhledna nad Orlovem u PříbramiRozhledna či spíše vyhlídková věž se nachází v lokalitě Výsluní na východním úpatí vrchu Třemošná (778 m) nad osadou Orlov, která je součástí Příbrami.
- Rozhledna památníku Vojna u PříbramiRozhledna je umístněna v památníku Vojna u Lešetic, cca 5 km jižně od Příbrami. Jedná se o betonovou rozhlednu v nadmořské výšce cca 590 m.
- Rozhledna u Ocmanic u Náměště nad OslavouTato rozhledna je poměrně raritou, protože vypadá jako vesmírná raketa nebo indiánské tee-pee. Nachází se na mírném návrší (429 m) u obce Ocmanice cca 25 km východně od Třebíče.
- Rozhledna u Velké BukovéDřevěná rozhledna s kovovým a kamenným schodištěm se nachází na západním okraji obce Velká Buková cca 15 km jihovýchodně od Rakovníku v nadmořské výšce 445 m.
- Rozhledna u VitčicDřevěná rozhledna se nachází na jižním okraji přírodní rezervace Vitčický les (280 m) mezi osadou Srbce a Vitčice. Rozhlednu nechala postavit místní radnice na konci roku 2001.
- Rozhledna u osady Ládví u KameniceRozhlednu naleznete na úpatí kopce Vlková (521 m) mezi osadami Ládví a Ládeved u Kamenice přibližně 20 km od jihovýchodního okraje Prahy v nadmořské výšce 488 m.
- Rozhledna Čarták - u Třeštíků, BeskydyJeden z nádherných pohledů na Beskydy nabízí rozhledna Čarták, kterou mnozí znají i pod názvem Rozhledna u Třeštíků nebo Rozhledna Súkenická. Tři různá jména tedy skrývají tu samou rozhlednu a zároveň i místo s unikátním pohledem do okolního kraje.
- Rozhledna Štátula u DobrochovaDřevěná rozhledna se nachází na kopci Předina u Dobrochova (310 m), přibližně 15 km jižně od Prostějova. Stojí ve stínu vysílače Českých radiokomunikací, který je 171 m vysoký.
- Rozhledna Štěpánka - HvězdaZalesněný vrch (959 m) na Příchovickém hřebeni v nejzápadnějším cípu Krkonoš s 24 m vysokou kamennou rozhlednou, pojmenovanou po arcivévodovi Štěpánovi. Stavba byla zahájena v roce 1847 a dokončena až v roce 1892. Rozhledna Štěpánka se nachází na vrcholu kopce s názvem Hvězda nad obcí Příchovice a má zajímavou historii.
- Rybolov pro děti a dospěléLázně Bohdaneč jsou známé nejen svým léty prověřeným lázeňstvím, ale také soukromou atrakcí pro děti a dospělé - rybolovem. Pokud si chcete vyzkoušet pocit při chytání ryb, tak právě zde svůj sen můžete uskutečnit i bez vlastního vybavení a rybářského lístku.
S
- Salingburg ve Františkových LázníchTato kamenná rozhledna je vlastně téměř rarita, protože se nachází na rovině přímo ve Františkových Lázních. Ono taky kam rozhlednu umístit, když se v okolí města nenachází žádný výrazný vrch. A není tady sama.
- Saloon Expres Vagón - PolničkaNa okraji obce u Stříbrného rybníka náš čeká "dětský ráj" a příjemné oddychové místo pro dospělé. Celý objekt je uspořádán jako velká zahradní restaurace, zaplněná četnými dětskými atrakcemi - prolézačkami, houpačkami, nafukovacím hradem. Vyzkoušet lze také jízdu na čtyřkolkách.
- Schillerova rozhledna v KryrechTato masivní cihlová rozhledna nese jméno po významném německém básníkovi Friedrichu Schillerovi, protože v roce 1905, kdy byla rozhledna budována, se slavilo sté výročí od jeho narození. Je umístěna na vyvýšenině Kostelní vrch (383 m) u městečka Kryry na Podbořansku.
- Schwarzenberský plavební kanálUnikátní vodní dílo v jihovýchodní části Šumavy, v okolí Jelení, Nové Pece a Přední Zvonkové se nachází plavební kanál spojující povodí Vltavy a Dunaje. Schwarzenberský plavební kanál byl vybudován za účelem dopravy dříví a díky nové vodní cestě bylo umožněno splavování polenového dříví ze Šumavy a jeho dopravu na odbytiště ve Vídni. Tím se podařilo hospodářsky využít lesní bohatství dosud nepřístupných šumavských hvozdů.
- Sečská přehrada - OhebVýznamným centrem rekreace v západní části Pardubického kraje je Sečská přehrada na Chrudimce, jejíž zděná 165 metrů dlouhá a 42 metrů vysoká hráz zadržuje jezero o rozloze 220 ha, dlouhé 5 km.
- Skalní bludiště - Adršpašské skály a Broumovské stěny Obě místa jsou nádherná, zajímavá a pro výlety s dětmi jako stvořená, ale v Adršpašském skalním městě bývá v hlavní turistické sezóně příliš mnoho lidí. Vydejte se sem třeba brzy na jaře anebo naopak na podzim, protože zdejší romantické skály jsou nádherné v každém počasí
- Skanzen DoubravaVes Doubrava se může pochlubit malebným souborem hrázděných statků a domů chebského typu, rekonstruoavaných v 90. letech 20 století a chráněných jako vesnická památková rezerva.
- Skanzen KouřimNedaleko od Prahy se nachází Kouřim, dnes městečko, kdysi významné královské město. Muzeum lidových staveb Kouřim vzniklo roku 1972 jako záchranné muzeum pro stavby ze zátopové oblasti vodní nádrže na řece Želivce. Dodnes zachovala zvláštní atmosféru minulých časů, k níž přispívají nejen výstavné městské budovy a dochované městské hradby, ale také muzeum lidových staveb
- Skanzen Přerov nad LabemZdejší Polabské národopisné muzeum patří k našim nejstarším, ale i nejpůvabnějším skanzenům. Jeho počátky spadají až do roku 1900, kdy tu majitel brandýského panství Ludvík Salvátor Toskánský koupil chalupu kovářské rodiny Bělíků, která se pod názvem Staročeská chalupa stala základem národpisného muzea.
- Skanzen RymiceDnes navštvíme obec Rymice u Holešova, kde se nachází překrásný areál památek lidového stavitelství východní Hané během18. - 19. století. Nenechte si ujít pozoruhodná vesnická stavení představují způsob bydlení a hospodaření v této části Moravy v posledních dvou staletích. Skanzen je oblíbeným místem nejen pro děti, ale též pro dospělé.
- Skanzen StrážniceVe městě, proslulém lidovými tradicemi a folklorním festivalem, se nachází jeden z nejznámějších moravských skanzenů. Byl vybudován v letech 1973-81 a stal se významným centrem lidové kultury Slovácka.
- Skanzen Vysoký ChlumecDnešní pozvánka na výlet nás zavede do skanzenu Vysoký Chlumec, který se nachází v malebné krajině středního Povltaví. Vysoký Chlumec leží přibližně 35 km východně od Příbrami a 8 km jihozápadně od Sedlčan.
- Skanzen ZubrniceSkanzen Zubrnice je umístěn v kopcovité krajině Českého středohoří a patří mezi vůbec nejmladší skanzen v České republice. Velkou zajímavostí je především to, že je velká část objektů je vybudovaná z místních domů uprostřed skutečné vesnice.
- Skanzen a Muzeální železnice - ZubrniceV obci Zubrnice se dochoval nádherný soubor roubených, hrázděných i zděných lidových staveb. Roku 1988 tu bylo otevřeno muzeum lidové architektury, jehož základem je několik vlekých roubených statků na návsi kolem kostela. Pro muzeijní účely jsou využity nejhodnotnější stavby středu obce a jejího okolí, které jsou průběžně doplňovány.
- Skanzen Řepora v PrazeNavštivte s námi krásný skanzen Řepora, který se nachází v chráněné přírodní lokalitě mezi pražským Stodůlkami a Řeporyjemi. Tento středověký skanzen vznikl jako replika osady ze 14. století a neustále se rozrůstá. Výstavba začala v roce 1999, následovala několik let tvrdé práce a v roce 2002 byl skanzen otevřen veřejnosti.
- Ski areál Aldrov - Vítkovice, KrkonošeLyžařský areál Vítkovice se nachází na rozhraní Libereckého a Královéhradeckého kraje v nadmořské výšce 683 m n. m. Vítkovice nabízejí ideální sněhové podmínky jak pro rodiny s dětmi, tak i pro lyžaře začátečníky a pokročilé.
- Ski areál Andělská hora - JeseníkyLyžařský areál Andělská hora se nachází přibližně 1km za městem Andělská Hora u hlavní cesty mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem. Andělská hora je ideální především pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou i zdatní lyžaři a začátečníci.
- Ski areál Avalanche - Horní Václavov, JeseníkyLyžařský areál Avalanche - Horní Václavov se rozprostírá v oblasti Hrubého Jeseníku u obce Dolní Moravice. Díky ideální nadmořské výšce 700 metrů zaručuje toto lyžařské středisku skvělé lyžařské podmínky po celé zimní období. Avalanche-Horní Václavov se nachází přibližně 10 km od nejvyšší hory Moravy a Slezska - Pradědu.
- Ski areál Bedřichov - Jizerské horyLyžařský areál Bedřichov nalezneme v centrální části Jizerských hor a nabízí rozsáhlé sjezdové tratě střední i nízké obtížnosti.Nalezneme ho asi 10 km od Liberece.
- Ski areál Belveder – Železná Ruda – Šumava Lyžařské středisko Belveder - Železná Ruda leží na okraji Železné Rudy u silnice první třídy E53 v nadmořské výšce 805 až 905 metrů nad mořem. Ideální poloha areálu nabízí bohatou sněhovou nadílku pro všechny zimní sporty. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i lyžaři začátečníci a pokročilí.
- Ski areál Benecko - KrkonošeBenecko je nejvýše položená a nejkrásnější obec v samém srdci Krkonoš. Nachází se na jižním svahu hory Žalý (1036 m n.m.) a tato obec je známá svým největším množstvím slunečních dnů v roce a nejdelším slunečním svitem.
- Ski areál Bouřňák - Krušné horyLyžařské středisko Bouřňák leží mezi obcemi Mikulov a Moldava v Krušných horách. Díky své ideální poloze je tento areál vhodnou lokalitou pro zimní sporty. Z Prahy se sem po dálnici D8 dostanete přibližně za hodinu. Z Bouřňáku se směrem k Mikulovu můžete rozjet po čtyřech sjezdovkách, pátou směrem k osadě Hrob.
- Ski areál Boží Dar - Neklid, Krušné HoryLyžařský areál Boží Dar - Neklid je skvěle dostupný, leží pouhých 125 km od Prahy a 100 km z Plzně. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i lyžaři začátečníky a pokročilí. Boží Dar je naše nejvýše položené městečko (1028 m n. m.) situovaným nedaleko hraničního přechodu s Německem. Necelé 3 km od lyžařského střediska Neklid se nachází známé německé středisko Oberwiesenthal a stejně daleko je to i na Klínovec.
- Ski areál Branná, JeseníkyLyžařský areál Branná leží na trase Hanušovice – Jeseník v nadmořské výšce 650 metrů. Středisko Branná je ideálním místem pro rodiny s dětmi a je vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře.
- Ski areál Bublava - Stříbrná, Krušné horySki areál Bublava se nachází v nejzápadnějším výběžku Krušných hor na hranici s Německem. Bublava je ideální středisko jak pro lyžaře, tak i snowboardisty. Široké sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře.
- Ski areál Buková hora Suchý Vrch - Orlické horySki areál Buková hora-Suchý Vrch se nachází v nejnižší části Orlických hor a rozprostírá se v nadmořské výšce 450 až 950 metrů nad mořem. Na své si zde přijdou především milovníci běžeckých tras, těšit se můžete na kvalitně upravené běžecké stopy a to jak pro klasické lyžování, tak i pro bruslení.
- Ski areál Bílá, BeskydyLyžařský areál Bílá leží v malebném údolí řeky Bílá Ostravice v nadmořské výšce 518 až 774 metrů a řadí se mezi nejvýznamnější lyžařská střediska v Beskydech.
- Ski areál Desná Parlament - Jizerské horyLyžařský areál Desná Parlament leží nad městem Desná na severu České republiky v nadmořské výšce 550 m.n.m. Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře. Široké sjezdové tratě jsou ideální pro začínající lyžaře a malé děti.
- Ski areál Dešná, JavorníkyLyžařské středisko Dešná leží v nadmořské výšce 480 až 690 metrů u obce Lysá pod Makytou, přibližně 30 km od Vsetína. Javorníky se nacházejí na východě Moravy při hranicích se Slovenskem.
- Ski areál Deštné v Orlických horáchLyžařský areál Děštné je jedním ze tří největších lyžařských středisek v Orlických horách. Obec Deštné v Orlických horách leží v nadmořské výšce 650 metrů v údolí říčky Bělé a Deštenského potoka.
- Ski areál Dlouhoňovice, Orlické horyLyžařský areál Dlouhoňovcie se nachází necelé 3 km od Žamberka v malebném prostředí Orlických hor. Toto lyžařské středisko nabízí klidné prostředí pro lyžaře začátečníky a středně pokročilí.
- Ski areál Dolní Dvůr, KrkonošeLyžařské středisko Dolní Dvůr se nachází v centrální části Krkonoš v nadmořské výšce 750 až 860 metrů. Areál je přímo stvořený pro rodiče s dětmi nebo pro lidé, kteří vyhledávají chvíle oddechu se sportovním vyžitím.
- Ski areál Dolní Morava - Kralický SněžníkLyžařské středisko Dolní Morava leží v Králickém Sněžníku a to v nadmořské výšce 650 až 1140 metrů. Dolní Morava se od loňského roku řadí mezi nejmodernější lyžařská střediska u nás. Pro milovníky běžeckého lyžování čeká 20 km vyznačených a upravovaných stop.
- Ski areál Filipovice JeseníkyLyžařské středisko Filipovice se nachází v chráněné krajinné oblasti v podhůří Jeseníků. Ojediněla poloha tohoto areálu nabízí ideální podmínky pro zimní sporty.
- Ski areál Harrachov - KrkonošeAreál Harrachov je jedním z nejkrásnějších a také bohužel nejdražších středisek zimních sportů v České republice. Harrachov leží v malebném údolí říčky Mumlavy v nejzápadnější části Krkonoš.
- Ski areál Herlíkovice - KrkonošeSki areál Herlíkovice je vyhledávaným místem zejména pro rodinné výlety a lyžařské kurzy. Nalézá se v Hořejším Vrchlabí, 300m od silnice směrem na Špindlerův Mlýn.
- Ski areál Hlubočky, JeseníkyLyžařský areál Hlubočky leží v nadmořské výšce 300 metrů nedaleko města Olomouc a to na rozhraní pohoří Nízký Jeseník a Oderské vrchy. Hlubočky jsou ideální zejména pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou jak začínající lyžaři, tak i pokročilí.
- Ski areál Hochficht, ŠumavaDopřejte si kvalitní lyžování v rakouském stylu v největším šumavském skiareálu Hochficht. Středisko Hochficht představuje perfektní kvalitu sjezdových tratí, která je srovnatelná s některými alpskými středisky. Ideální poloha střediska u lipenského jezera Vám dává jedinečnou možnost báječného lyžování v Rakousku a výhodného bydlení v Čechách.
- Ski areál Horní Mísečky Medvědín - KrkonošeLyžařský areál Horní Mísečky Medvědín leží v nadmořské výšce 1000 metrů nad mořem a nachází se severně od Vítkovic a na západ od Špindlerova Mlýna. Středisko je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro lyžaře začátečníky a pokročilí. Ideální nadmořská výška zaručuje bohatou sněhovou nadílku a to až 5 měsíců v roce.
- Ski areál Javorový vrch - BeskydyLyžařský areál Javorový vrch leží v oblasti Těšínských Beskyd v nadmořské výšce 968 metrů. Z Javorového vrchu se můžete kochat krásným výhledem do širokého okolí na polskou stranu Beskyd.
- Ski areál Ještěd - Ještědský hřbetHora Ješťed (1012 metrů) se nachází na severu Čech na okraji Liberce. Lyžařské středisko Ješťed je v blízkém dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností díky rychlostní komunikaci z Prahy do Liberce.
- Ski areál Ještěd - Obří sud JavorníkModerní skiareál Obří sud Javorník byl vybudován v roce 2010 a naleznete ho v Jeřmanicích na Liberecku. Je určen zejména pro rodiny s dětmi, které zde celoročně najdou bohaté možnosti vyžití.
- Ski areál Josefův Důl - Jizerské horyLyžařský areál Josefův důl se nachází v centru Jizerských hor nadmořské výšce 620 až 720 metrů. Zajímavostí je průměrná délka "zasněžení", která činí 100 dnů v roce.
- Ski areál Kamenec - Jablonec nad Jizerou - KrkonošeSki areál Kamenec se nachází nedaleko centra městečka Jablonec nad Jizerou, 23km od města Semily, 130 km severně od hlavního města Prahy. Středisko Kamenec je vyhledávané nejen pro sjezdové a bežecké lyžování, ale je také rájem pro snowboardisty.
- Ski areál Karlov - JeseníkySki areál Karlov patří mezi největší lyžařská střediska v Jeseníkách. Malá Morávka Karlov leží v nadmořské výšce od 650 do 950m a díky své poloze nabízí opravdu přívětivé podmínky pro všechny zimní radovánky.
- Ski areál Kašperské hory - ŠumavaSkiareál Kašperské hory leží v samém srdci Šumavy. Jeden z nejmodernějších areálů na Šumavě je vhodný zejména pro začínající lyžaře a snowboardisty, ale výborně poslouží také pro účely rodinného lyžování s dětmi a pro školní lyžařské výcviky.
- Ski areál Klepáčov JeseníkyLyžařský areál Klepáčov nalezneme necelých 18 km od Šumperk u silnice 1. třídy směr Ostrava. Jeho nadmořská výška je 740 až 850 m n. m. Středisko Klepáčov je vhodné jak pro lyžaře začátečníky, tak i pokročilí.
- Ski areál Klínovec - Krušné horySki areál Klínovec je největší lyžařské středisko a také nejvyšší vrchol Krušných hor. Leží pouhých 120km severozápadně od Prahy a nachází se v těsné blízkosti státní hranice s Německem a lyžařského centra Oberwiesenthal.
- Ski areál Klínovec jih, Krušné horyLyžařský areál Klínovec Jih nalezneme na jižní straně Klínovce směrem na Jáchymov. Lyžařské středisko je velice dobře dostupné z Prahy 120 km do Jáchymova, kde naleznete sběrné parkoviště u dolní stanice, odkud můžete nasednout na sedačkovou lanovku a ta Vás vyveze na vrchol Klínovce.
- Ski areál Kněžický vrch, Krkonoše
- Ski areál Kohútka - JavorníkyLyžařské středisko Kohútka leží na česko-slovenské hranici v pohoří Javorníky, v nadmořské výšce 715 až 913 metrů. Skicentrum Kohútka nabízí velké množství sjezdových tratí nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky.
- Ski areál Kouty nad Desnou, JeseníkyLyžařské středisko Kouty nad Desnou je nejmodernějším ski areálem v Jeseníkách. Nachází se chráněné krajinné oblasti Jeseníky a to v obci Loučná nad Desnou v nadmořské výšce 1100 metrů. Středisko Kouty nad Desnou leží přímo na hlavním tahu z Šumperku do Jeseníku.
- Ski areál Kořenov - Příchovice, Jizerské horyLyžařský areál Příchovice leží přibližně 3 km od města Tanvald v nadmořské výšce 801 m.n.m. Do Příchovic se dostanete po sjezdu z mezinárodní silnice E-65. Svůj automobil můžete zaparkovat na místním parkoviště, které se nacházejí přímo u přístupu ke sjezdovce u horní stanice vleku.
- Ski areál Kořenov - Rejdice, Jizerské horyLyžařský areál Kořenov-Rejdice se nachází na hranici Jizerských hor a Krkonoš v nadmořské výšce 800 metrů. Všechny tratě a překážky jsou pravidelně upravovány a dosněžovány s možností večerního lyžování na osvětleném svahu. Na své si zde přijdou i milovníci běžeckého lyžování s napojením na lyžařskou magistrálu. Délka sjezdových tratí je 950m.
- Ski areál Kraličák - Kralický SněžníkLyžařský areál Kraličák leží v Jeseníkách v nádherné krajině pohoří Králického Sněžníku. Na své si zde přijdou jak lyžaři začátečníci na modrých sjezdovkách, tak i pokročilí na červených a černých sjezdovkách.
- Ski areál Kunčice - Kralický SněžníkSki areál Kunčice leží v oblasti Kralického Sněžníku v nadmořské výšce 650 - 850 metrů. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i lyžaři začátečníci a pokročilí.
- Ski areál Kyčerka - BeskydyLyžařský areál Kyčerka leží v překrásném údolí Pluskovec v nadmořské výšce 710 metrů v obci Velké Karlovice. Tento moderní lyžařský areál nabízí pestré zimní vyžití jak lyžařům, tak i snowboardistům a běžkařům.
- Ski areál Lipno Kramolín, ŠumavaLyžařské středisko Lipno se řadí mezi desáté nejlepší středisko v ČR. Nachází se přímo nad obcí Lipno nad Vltavou a toto středisko je zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy.
- Ski areál Ludvíkov, JeseníkyLyžařský areál Ludvíkov se nachází mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovou Studánkou. Nadmořská výška střediska je 620 m. n. m. a okolní hřebeny dosahují výše až 1000 m. Na své si zde přijdou jak lyžaři začátečníci, tak i pokročilí.
- Ski areál Luisino údolí, KrkonošeLyžařský areál Luisino údolí leží v samém srdci Krkonoš mezi obcemi Dolní Dvůr a Strážné v nadmořské výšce 750 až 860 metrů. Středisko je sice malé, ovšem překvapí vás nízkými cenami a pohodlnými jízdami bez čekání a dlouhých front.
- Ski areál Luž - Lužické horySki areál Luž leží v malé obci Horní Světlá v Lužických horách. v nadmořské výšce 673 metrů. Lyžařské středisko Luž je zasazeno částečně do lesa a částečně na louky. Nachází se necelých 0,5 km od státních hranic s Německem a 25 km od státní hranice Polska.
- Ski areál Malá Úpa, KrkonošeLyžařský areál Malá Úpa vznikl spojením dvou středisek a to původního areálu pod názvem U kostela a zcela nového střediska Pomezky, které se nachází přímo v obci Malá Úpa. Lyžařské středisko Malá Úpa je ideálním místem po rodiny s dětmi a také pro začínající a středně zdatné lyžaře. Pro obě střediska tedy platí společná pernamentka.
- Ski areál Mariánské lázně - Slavkovský lesLyžařský areál Mariánky byl otevřen v roce 2004. Leží na okraji lázeňského centra a svým návštěvníkům nabízí překrásné výhledy na Mariánské Lázně. V oblasti Slavkovského lesa patří Mariánky mezi uznávané lokality, které nabízí dobré vybavení a propracované přírodní scenérie.
- Ski areál Miroslav - JeseníkyLyžařský areál Miroslav leží v obci Lipová Lázně, v chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Lyžařské středisko se nachází přímo pod vrcholem zvaným Miroslav. Na své si zde přijdou jak milovníci sjezdového lyžování, tak i běžkaři.
- Ski areál Mladé Buky - KrkonošeLyžařský areál Mladé Buky se nachází ve východních Krkonoších, přibližně 6 km od města Trutnova. Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi a pro klidnější lyžaře.
- Ski areál Monínec - Česká SibiřLyžařský areál Monínec se nachází nedaleko Prahy v oblasti zvané Česká Sibiř. Leží v nadmořské výšce 724 metrů a díky své ideální poloze je nejlepším lyžařským centrem ve středních Čechách.
- Ski areál Mosty u Jablunkova, BeskydyLyžařský areál Mosty u Jablunkova leží v nadmořské výšce 550 až 700 metrů nad mořem přibližně 500m od města Mosty u Jablůnkova v pohoří Beskydy na východě České republiky.
- Ski areál Nad Kovárnou (Horní Vltavice) - ŠumavaLyžařské středisko Horní Vltavice se nachází na okraji Horní Vltavice na severním svahu nad údolím Teplé Vltavy v nadmořské výšce 800 až 900 metrů. Lyžování v Horní Vltavici má má dlouhou tradici. Již v 60. letech zde Tělovýchovná jednota založila lyžařský oddíl a začala s organizováním běžeckých i sjezdových závodů.
- Ski areál Nad Nádražím - Železná ruda, ŠumavaLyžařský areál Nad Nádražím nalezneme na okraji šumavského horského městečka Železná Ruda a leží v nadmořské výšce 750 až 900 metrů nad mořem. Díky ideálním klimatickým podmínkám si zde můžete užívat bohaté sněhové nadílky až 5 měsíců v roce. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i lyžaři začátečníci a pokročilí.
- Ski areál Nové Hutě, ŠumavaLyžařský areál Nové Hutě patří mezi menší střediska, nachází se nedaleko svých známějších areálů a to Zadova a Churáňova. Areál Nové Hutě je ideáloní jak pro rodiny sa dětmi, tak i pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře.
- Ski areál Nové Město na Moravě - VysočinaNové Město je největším a nejznámějším střediskem běžeckého lyžování na Vysočině a již od roku 1934 se zde pravidelně koná známý závod "Zlatá lyže".
- Ski areál Olešnice - VysočinaLyžařský areál Olešnice se nachází v jednom z nejkrásnějších koutů Vysočiny, v těsné blízkosti města Olešnice na Moravě. Lyžařské středisko Olešnice nabízí pestrý sportovní vyžití pro děti i dospělé po celý rok.
- Ski areál Ostružná - Jeseníky
- Ski areál Paseky nad Jizerou, KrkonošeLyžařský areál Paseky nad Jizerou se nachází v oblasti Krkonošského národního parku v blízkosti Hromovky a Kapradníku. Paseky nad Jizerou jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro lyžaře začátečníky a pokročilé.
- Ski areál Pec pod Sněžkou - KrkonošeLyžařský areál Pec pod Sněžkou je vzdálen pouhé 2 hodiny od našeho hlavního města. Pec pod Sněžkou se nachází v nadmořšké výšce 830 až 1215 metrů nad mořem a leží ve východní části Krkonoš.
- Ski areál Peklák, Orlické horyLyžařský areál Peklák leží v podhůří Orlických hor, na okraji města Česká Třebová. Středisko leží v nadmořské výšce 395 až 545 metrů. Na své si zde přijdou jak lyžaři začátečníci, tak i pokročilí.
- Ski areál Petříkov, JeseníkyLyžařský areál Petříkov leží v nadmořské výšce 740 až 950 metrů v jednom z nejkrásnějších údolí centrálních Jeseníků necelé 2 km od Ramzovského sedla. Středisko je vhodné jak pro začínající, tak i pokročilé lyžaře.
- Ski areál Praděd Ovčárna - JeseníkySki areál Praděd je díky své přírodní kráse a neodolatelným sněhovým podmínkám ideálním místem pro příznivce sjezdového i běžeckého lyžování. Praděd je svojí výškou 1492 metrů nejvyšší horou Moravy a Slezska.
- Ski areál Pustevny - BeskydySki areál Pustevny se nachází v okolí známého rozcestí v srdci Moravskoslezských Beskyd mezi Rahoštěm a Kněhyní, v nadmořské výšce cca 1000 metrů.
- Ski areál Pěnkavčí vrch, KrkonošeSki areál Pěnkavčí vrch leží v odlehlejší lokalitě nad Velkou Úpou, přímo pod Pěnkavčím vrchem. Díky své ideální poloze v poměrně klidné části východních Krkonoš je toto lyžařské středisko vyhledávané především rodinami s dětmi a také lyžařemi, kteří nemají rádi dlouhé fronty při čekání na vlek.
- Ski areál Přemyslov - JeseníkyLyžařské středisko Přemyslov patří mezi nejmodernější a nejnovější ski areál v Jeseníkách. Byl vybudován v letech 2006 až 2007. Areál leží v Přemyslovském sedle v nadmořské výšce 760 až 960 m n.m.
- Ski areál Přívrat Orlické horyLyžařský areál Přívrat leží ve Východních Čechách a to mezi městy Ústí nad Orlic, Česká Třebová a Litomyšl v nadmořské výšce 435 až 510 metrů. Lyžařské středisko Přívrat je ideální pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou všechny generace.
- Ski areál Radvanice - Jestřebí horyLyžařský areál Radvanice leží v klidné části Radvanic na severní straně Jestřebích hor. Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi, ale díky své ideální poloze nabízí pestré zimní vyžití i pro středně pokročilé lyžaře.Radvanice se nachází mezi Trutnovem a Adršpachem.
- Ski areál Rališka, BeskydyLyžařský areál Rališka leží přibližně 1,3 km nad přehradou Horní Bečva, v nadmořské výšce 605-729 m n. m. Na své si zde přijdou jak lyžaři začátečníci, tak i středně pokročilí.
- Ski areál Ramzová - JeseníkyLyžařská areál Ramzová leží necelých 10 km jihozápadně od města Jeseník, na silnici spojující Šumperk s Jeseníkem. Středisko se nachází v nadmořské výšce 782 až 1351 a tudíž si zde návštěvníci užijí bohatou sněhovou nadílku až 5 měsíců v roce.
- Ski areál Razula Velké Karlovice - BeskydyLyžařský areál Razula leží v samém srdci Beskyd v obci Velké Karlovice. Středisko Razula nabízí návštěvníkům jednu z nejdelších sjezdovek Beskyd certifikovanou FIS s kvalitním zázemím a službami. Areál je vhodný jak pro začátečníky, tak i pokročilé a náročnější lyžaře.
- Ski areál Rokytnice nad Jizero, KrkonošeLyžařský areál Rokytnice nad Jizerou se řadí mezi největší lyžařská střediska západní části Krkonoš. Návštěvníci zde mohou využít perfektně upravené sjezdové a běžecké tratě.
- Ski areál Severák - Jizerské horyLyžařský areál Severák se nachází nedaleko Jablonce nad Nisou a patří mezi nejchladnější místa Jizerských hor. Široké a mírné sjezdové tratě jsou ideální pro rodiny s dětmi.
- Ski areál Soláň - Karolinka, BeskydySki areál Soláň-Karolinka leží na okraji města Karolinka, těsně vedle hlavní silnice Vsetín - Velké Karlovice. Středisko Karolinka se nachází v nadmořské výšce 500 až 700 metrů a nabízí skvělé podmínky pro zimní rekreaci.
- Ski areál Strážné - KrkonošeSki areál Strážné je moderní lyžařské centrum nacházející se necelých 6 km od Vrchlabí. Toto lyžařské středisko je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročné lyžaře.
- Ski areál Stupava - ChřibyLyžařský areál Stupava patří k nejoblíbenějším střediskům v Chřibech. Leží v nadmořské výšce 340 až 450 metrů a v provozu je od roku 2001. Na své si zde přijdou jak milovníci sjezdového lyžování, tak i snowboardisti a běžkaři.
- Ski areál Suchá Rudná Annaberg - JeseníkyLyžařský areál Suchá Rudná nalezneme v malebném údolí v podhůří Jeseníků mezi Bruntálem a Vrbnem pod Pradědem. Středisko leží v nadmořské výšce 700 – 761 m n. m. a je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro lyžaře začátečníky a pokročilé.
- Ski areál Surfanic Zlatá Olešnice, Jizerské horyLyžařské středisko Zlatá Olešnice nalezneme na jihozápadní straně Javorníku, na pomezí Krkonoš a Jizerských hor v nadmořské výšce 690 m.n.m. Sjezdovky se nacházejí na západních svazích vrchu Javorník. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i lyžaři začátečníci a pokročilí.
- Ski areál Svoboda nad Úpou KrkonošeLyžařský areál Svoboda nad Úpou leží ve Svobodě nad Úpou a je součástí Skiresortu Černá Hora s platností společné jízdenky s lyžařskými areály Černá hora - Janské Lázně a Černý Důl. Středisko Svoboda nad Úpou je oblíbené především rodinami s dětmi a začátečníky. Svoboda nad Úpou je velice oblíbenou lokalitou a to především díky své poloze v malebné krajině mezi Rýchorským hřebenem, Světlou a Černou horou.
- Ski areál Tanvaldský špičák - Jizerské horyTanvaldský špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách. Těšit se můžete až na 6 km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Tanvaldský špičák je jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek Jizerských hor.
- Ski areál Tošovice - Oderské vrchyLyžařský areál Tošovice, známý pod názvem HEIpark Tošovice, nalezneme v podhůří Oderských vrchů v nadmořské výšce 384 až 463 metrů. Lyžařské středisko Tošovice nabízí svým návštěvníkům relax, pohodu a komplexní služby.
- Ski areál Trnava u Zlína - Hostýnské vrchyLyžařský areál Trnava leží na úpatí Hostýnsko Vizovických vrchů, nedaleko krajského města Zlín. Díky ideální vzdálenosti ze Zlína je toto lyžařské středisko ideální každodenní relaxaci na lyžích či snowboardu.